Duyurular

OMÜ ADİM’DEN YENİ BİR ADIM DAHA!!! DÖRT CİLT ARAPÇA SERİNİN İLK KİTABI YAYINDA.
Uzun süredir altı kişilik yayın grubumuzun üzerinden çalıştığı eserin ilk cildi yayın hayatındaki yerini aldı. El Lisanül Mübin isimli bu eser bu yıl merkezimizde okutulup tecrübe ile eksiklikler tamamlandıktan sonra seneye son haliyle baskıya tekrar girerek ve Türkiyedeki en önde gelen Arapça seriler arasındaki yerini alacağından şüphe duymuyoruz. Eserin yayın hayatına çıkmasında katkılarından dolayı omü Rektörümüz Sayın prof. Dr. Sait Bilgiç Bey’e ADİM yönetimine, gece gündüz çaba sarfedip bu eserin ortaya çıkmasını sağlayan Halid, Süveyfi, Ramazan, Abdurrauf, Said, Nizamuddin hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz. İlim dünyasına hayırlı olsun. GAYRET BİZDEN BAŞARI ALLLAH’TAN. ADİM BU MUHTEŞEM EKİBİYLE BİR ÇOK İLKLERE İMZA ATMAYA DEVAM EDECEKTİR. 

تم بحمد الله صدور كتاب اللسان المبين في تعليم العربية للناطقين بغيرها
(مدخل لدراسة العلوم الشرعية)
وهو حلقة وصل انتقالية بين تعليم العربية لأغراض تواصلية وتعليميها لأغراض دينية حيث يؤهل المتعلم الراغب في دراسة العلوم الشرعية.
ويدرّس الآن لطلاب المستوى الرابع.الشكر الجزيل لراعي الكتاب الدكتور Metin Yılmaz على دعمه وتشجيعه وللأصدقاء المؤلفون الذين بذلوا وقتهم وجهدهم لظهوره بهذه الحّلة المباركة
خالد خليفة و رمضان سعد الشيمي و عبد الرءوف مصطفى طه 
و سعيد محمد و نظام الدين عيد
أسأل الله أن يجعله في ميزان حسناتهم وأن ينفع به طلاب العلم وأن يرزقه القبول إنه ولي ذلك ومولاه.